Białe lakierowane meble kuchenne – warto czy unikać?

Zapewne większość z nas kojarzy meble lakierowane z elegancją i luksusem. Biały kolor dodatkowo nadaje im estetyczności i szyku. Jak natomiast sprawdza się stosowanie ich we wnętrach kuchennych, gdzie bez wątpienia będą narażane na różnego rodzaju zanieczyszczenia?

Zobacz naszą najnowszą inspiracje na białą kuchnię.

   Marzy ci się piękna, nowoczesna kuchnia z meblami lakierowanymi ale zastanawiasz się czy utrzymanie ich w czystości nie będzie lada wyzwaniem. Otóż możemy cię uspokoić, że owszem trzeba poświęcić im więcej czasu ale za to nie stracą szybko swojego piękna a ich pielęgnacja nie jest aż tak problematyczna. Na początku, gdy meble są „świeże” i bardziej wrażliwe, wystarczy przetrzeć je suchą miękką ściereczką, najlepiej mikrofibrą by pozbyć się zabrudzeń. NIGDY nie używamy środków ścierających typu mleczka czyszczące, proszki czy pasty. Nierozsądne będzie też posługiwanie się gąbkami, szorstkimi czyścikami czy szczoteczkami. Przez takie zabiegi „pielęgnacyjne” nasze meble będą wzbogacone o niepożądane zarysowania.

Nie musisz kupować specjalnych drogich środków do pielęgnacji mebli z połyskiem. Aby odświeżyć połysk mebli czy usunąć drobne zabrudzenia, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką a następnie dokładnie osuszyć suchą, by nie dopuścić do szkodzenia czyszczonego elementu, np. do spuchnięcia przez działanie wody. Jeśli zabrudzenia są kilkudniowe, trudniejsze do usunięcia, można do wody dodać odrobinę płynu do naczyń lub mydła w płynie.

Mamy nadzieje że przydał się wam nasz artykuł i rozwiał obawy przed meblami w połysku.