Jeżeli została podjęta decyzja i przyszedł czas na zakup lub zlecenie wykonania szafy lub garderoby, to dobrze trafiłeś, pomożemy Ci w tym. Tak naprawdę cała droga planowania i lista decyzji jeszcze przed Tobą. Wiemy, jakie to wymagające i odpowiedzialne zadanie, dlatego postaramy się pomóc Ci w przejściu przez ten ważny proces. Szafa na wymiar powinna zaspokajać Twoje konkretne potrzeby oraz każdego jej użytkownika. Należy uwzględniać podczas jej planowania preferencje o sposobie jej użytkowania, musi odpowiadać Twoim możliwościom i warunkom fizycznym. Pamiętaj, że garderoba czy szafa posłużą przez wiele lat więc powinny być przede wszystkim funkcjonalne, praktyczne, a na pewno bardzo dobrze przemyślane w każdym szczególe. 

Zanim rozpoczniesz planowanie i aranżację szafy zgłoś się do nas, wysłuchamy Cię. Przed naszym pierwszym spotkaniem spokojnie zastanów się nad kilkoma kwestiami i odpowiedz na kilka pytań, które będą kluczowe podczas procesu urządzania. Pytania te dotyczą nie tylko samego sposobu przechowywania, ale także designu mebla. Przecież jest to mebel na wymiar i powinien odpowiadać Ci pod każdym względem:

 • Co chcesz schować w swoim meblu? (najlepiej zrób podręczną listę rzeczy i określ gabaryty tych największych, aby zaplanować dla nich właściwe miejsce)
 • Ile miejsca chcesz lub możesz na niego przeznaczyć?
 • Kto ma być jego głównym użytkownikiem i ile osób będzie z niego korzystało? (przy co najmniej dwóch osobach warto pomyśleć o podziale na strefy) 
 • Jaki preferujesz sposób przechowywania wieszanie czy składanie? (to będzie pomocne przy wyborze akcesoriów) 
 • W jakim pomieszczeniu będzie się znajdował mebel?
 • Czy będzie on pełnił funkcję tylko użyteczną czy także estetyczną i reprezentacyjną?
 • Jakie kolory Ci odpowiadają, a w otoczeniu jakich czujesz się niedobrze? Pamiętaj tylko im mniejsze i ciemniejsze pomieszczenie, tym jaśniejsze kolory trzeba użyć.

W szafie i garderobie wszystko ma znaczenie, dlatego w procesie planowania określić musimy każdy centymetr mebla, dobierzemy właściwie wysokości rozkładu elementów, które ułatwią Ci w dalszym użytkowaniu swobodny dostęp do przechowywanych rzeczy, a co najważniejsze wydzielimy dedykowane strefy dla niej i dla niego. Dodatkowo aby w pełni wykorzystać swoją szafę, zaproponujemy Państwu z funkcjonalne akcesoria, które nie tylko uporządkują wnętrze, ale i zapewnią odpowiednie przechowywanie, co ułatwi codzienne korzystanie i oszczędzi Twój czas.

 • Jeżeli zamawiana szafa ma być dla kobiety, to cała konstrukcja i układ znacząco będzie różnił się swoim wnętrzem od szafy mężczyzny czy dziecka. Układ szafy dla dwojga różni się od szafy dla jednej osoby. Wynika to z prostej zależności –  każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. 
 • Szafa dla dwojga
  Projektując wspólną szafę staramy się postawić na jej funkcjonalność a zarazem jej estetykę. Odrębne strefy dla kobiety i mężczyzny w jednej szafie to nie jest żadna fanaberia. To zaplanowane przez nas działanie, które ułatwi wspólne korzystanie z mebla. Wydzielenie stref w meblu, czynią nasze życie mniej konfliktowe oraz bardziej poukładane. Swobodny dostęp do konkretnych stref mebla często wynika z różnicy wzrostu, rodzaju ubrań oraz ich ilości. 

 

Jeżeli jest to szafa w której ubrania będą miały dwie lub więcej osób trzeba zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie, które w dalszym użytkowaniu pozwolą stworzyć praktyczną i funkcjonalną szafę idealnie pasującą do potrzeb każdego z Was. Przed planowaniem wnętrza zastanówcie się:

 • Ile przestrzeni potrzebuje każda osoba?
 • Ile miejsca, u każdej z osób, należy przeznaczyć na rzeczy do powieszenia w porównaniu do rzeczy do poukładania
 • Ile każdy z was posiada obuwia?

Poniżej tabela która pomoże Wam w tym zadaniu.

A teraz w kilku słowach o wydzielonych strefach

 • strefa damska

Funkcjonalność i komfort tak widzimy wnętrze kobiecej szafy. Każdy jej detal powinien być przemyślany, ale jednocześnie mieć cechy indywidualnego dopasowania. Szafa to nie tylko mebel do przechowywania, to bardzo prywatna strefa i pewnego rodzaju sanktuarium dla ubrań i rzeczy. Niech jej wnętrze będzie Twoją strefą komfortu, urządzona po twojemu, gdzie wszystko ma swoje miejsce.

 • Szafa męska

Logika i schematy, tak tworzymy wnętrze męskiej szafy. Wszystkie zaplanowane elementy muszą być praktyczne i funkcjonalne, bo szafa to mebel do przechowywania, który ma pełnić typowo użytkową funkcję. Podczas planowania musimy starannie wykorzystać potencjał wnętrza mebla, a odpowiednie rozmieszczenie każdego elementu sprawi, że zmieścisz w niej wszystko na czym Ci zależy, przez co zadbasz o swój komfort, a codzienne korzystanie z szafy i utrzymanie porządku nie będą stanowiły najmniejszego problemu.